CK Enerji çalışanları afetzede öğrencilerin eğitimleri için koştu

ANTALYA (İGFA) – Antalya’da bu yıl 19’uncusu düzenlenen Runtalya Maratonu, 47 ülkeden 1.600’ü yabancı olmak üzere 9 bin 600 koşucuyu buluşturdu. Toplumsal problemlerle ilgili farkındalık yaratmak maksadı ile yıllardır maratonda yer alan CK Güç çalışanları, bu defa 120 bireyden oluşan büyük bir grupla Runtalya Maratonu’ndaydı.

3 Mart Pazar günü gerçekleştirilen maratonda, Türk Eğitim Vakfı (TEV) faydasına koşan CK Güç şirketlerinin çalışanlarından oluşan takım, TEV’in “Okusun, Cumhuriyetin Geleceği Olsun” Projesi kapsamında afetzede öğrencilerin eğitimleri ve hayalleri yarıda kalmasın diye düzenlenen bağış kampanyasına koşarak takviye verdi. Koşuyu tamamlayan CK Güç kadrosu bitiş çizgisini geçerek madalyalarını alırken, şirket çalışanlarından kimileri da güzellik koşusuna takviye vermek için çocukları ve evcil hayvanlarıyla alandaydı.

1-3 Mart tarihleri ortasına gerçekleştirilen Runtalya Maratonu bu yıl da yarış öncesi, sırası ve sonrasındaki yan etkinlikleriyle bir arada sağlıklı hayatın cümbüş ile iç içe olduğu 3 günlük spor şenliğine dönüştü. 2006’dan bu yana, Türkiye’nin en büyük lifestyle maraton aktifliği olan “Runtalya Presented by Fraport TAV”, her yıl binlerce koşucuya mesken sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir