Erdoğan: Et-süt fiyatlarındaki artışa çözüm getiriyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antep Nurdağı Belpınar ve Mesthüyük Köyleri ile Maraş Türkoğlu Özbek Köyü Köy Meskenleri Anahtar Teslim Merasimi’ne katıldı.

Buradaki konuşmasında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’li belediye liderlerini maksat alan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

TAKOZ OLMA PEŞİNDELER: Bay bay Kemal ve avanesinden bu ülkeye yarar gelmez. Ne İstanbul’un başındaki, ne Ankara’nın başındaki, ne İzmir’in başındaki belediye liderlerinden hiçbir şey olmaz. Biz iş yapmanın peşindeyiz, bunlar da her mevzuda yaptıkları üzere projelerimize takoz olma peşinde. Ben İstanbul’a belediye başkanı olduğumda susuzluk vardı, çöp vardı meşhur Ümraniye Çöplüğü’nün patlaması sonucunda 39 vatandaşımızın vefatı vardı. Kimdi CHP, büyükşehirde de ilçede de o vardı. Bunlara 5 koyun teslim edemezsiniz. Teslim ederseniz kaybeder gelirler.

CUMHUR İTTİFAKI OLARAK DOLAŞTIK: 11 vilayeti Cumhur İttifakı olarak dolaştık. Birinci temelleri atışımızın 60. Gününde inşasını tamamladığımız 10 köy meskeninin anahtarlarını teslim ediyoruz. Bu konutlarımızın hak sahiplerine güzel olmasını diliyorum.

ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ: Ülkemizin tüm yerleşim yerlerini afetlere dirençli hale getirene kadar kimsenin bizi engellemesine müsaade vermeden çalışmayı sürdüreceğiz.

10 YENİ ‘MÜJDE’: Bugün çiftçilerimize 10 yeni müjde veriyoruz. Birinci olarak bugün burada ahırı, köy konağı, mescidi ve peyzajıyla akıllı köy meskenleri örneklerini milletimizin takdirine sunuyoruz. Bu projeyle gelişmiş altyapısı, yenilenebilir gücü, sıfır atık uygulaması, sürü idare sistemi ve pek çok özellikleriyle yeni bir model ortaya koyuyoruz.

AFET ALANLARINDAKİ ÇİFTÇİLERE KREDİ: Afet alanlarındaki köy konutlarındaki çiftçilere Ziraat Bankası vasıtasıyla sıfır faizli hayvancılık kredileri verecek, hayvan, yem alımlarını destekleyeceğiz”

105 BİN KONUT: (Deprem konutları) Şu ana kadar 105 binin üzerinde konutun üretim sürecini başlattık. Bunların yarıya yakınının temelini attık.

5 YILDA: (Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası)Bir kısmı yerinde bir kısmı rezerv alanlardaki çalışmayla 5 yılda İstanbul’da riskli bina bırakmamayı amaçlıyoruz

AKILLI KONUT: Afet alanları dışındaki vatandaşlardan kırsal dönüşümden yararlanmak isteyenlere ‘İlk Evim’ koşullarıyla akıllı köylerden konut sahibi olma imkanı getiriyoruz.

İZAHI OLMAYAN ARTIŞ: Et-süt fiyatlarının izahı olmayan düzeylere çıkmasına yol açan soruna tahlil getiriyoruz. 50 baş üzeri büyükbaş ari damızlık üretimine teşvik vereceğiz.

LGBT: Bunlar LGBT’ci. 14 Mayıs, LGBT’cilere, bayana şiddetin yanında olanlara ders verme niteliğinde olacaktır.
AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir