Manisa Şehzadeler’de Sarma Çayı Köprüsü ayağa kaldırılıyor

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde birçok kırsal mahalleyi birbirine bağlayan ve şiddetli yağış nedeniyle çöken Sarma Çayı köprüsü, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yine inşa edilmeye başlandı. Manisa

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Yol İmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ve Mahalle Muhtarları eşliğinde inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Öztozlu, mahalle muhtarlarına yapılacak olan çalışma hakkında bilgilendirme yaparken proje üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Hummalı bir biçimde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Yol Üretim Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Yunusemre ve Şehzadeler ilçemizde bulunan mahallelerimize ulaşım sağlayan Sarma çayı köprümüz geçtiğimiz aylarda yaşanan ağır yağışlarda yıkılmıştı. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda en kısa müddette kendi imkanlarımız ile köprümüzü projelendirerek imal ihale sürecini tamamladık. Geçtiğimiz haftalar prestiji ile çalışmalara başladık. Buradaki yıkılan mevcut köprümüz 16 metre uzunluğunda ve yaklaşık 6 metre genişliğindeydi. Bu köprüyü biz 25 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde olacak formda projelendirdik. Taban güçlendirme ismine da yaklaşık 16 kazık çakılmasıyla birlikte 25 metrelik hazır kiriş betonarme inşa edip dere geçişlerini de genişleterek en kısa müddette vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir