Milli Eğitim Bakanı Özer’den özel okulların 2023 ücretlerine ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel öğretim kurumlarına ait artırımların ne olacağı ile ilgili hiçbir bilgi paylaşımının kelam konusu olmadığını belirterek “Bu hafta içerisinde tüm TEFE-TÜFE oranları belirlendikten sonra oluşacak artırımı özel öğretim kurumları yöneticileriyle bir ortaya gelerek tekrar olgunlaştırarak kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

Bakan Özer, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda “Vefatının 61. Yılı Anısına Ahmet Tevfik İleri Anma Programı”nın akabinde, basın mensuplarının özel okulların 2023 artırım oranlarına ait karar alınıp alınmadığına ait sorusunu yanıtladı.

Geçen hafta özel öğretim kurumlarının temsilcileri ile bir ortaya geldiklerini lisana getiren Özer, şunları kaydetti:

“Buradaki gayemiz, yalnızca 2023 yılında özel öğretim kurumlarının fiyatının ne olacağı değildi. Yaşamış oldukları sıkıntıları, daha kaliteli hizmet verebilmek için çözülmesi gereken sorunları bizlere aktardılar. Biz de kanaatlerimizi kendileriyle paylaştık. İnşallah bu hafta içerisinde tüm TEFE-TÜFE oranları belirlendikten sonra da oluşacak artırımı, tekrar özel öğretim kurumları yöneticileriyle bir ortaya gelerek olgunlaştırarak kamuoyu ile paylaşacağız. Şu anda özel öğretim kurumlarının artırımının ne olacağı ile ilgili hiçbir bilgi paylaşımı kelam konusu değil.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir