Motosikleti çalınan minik Göktürk’e, Kenan Sofuoğlu’dan büyük jest

Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan ve hobi hedefli Enduro yarışlarına katılan Türker Burak Tezcan’ın 4 yaşındaki oğlu Göktürk’ün, geçtiğimiz günlerde cross motosikleti kaldıkları meskenin apartmanından çalındı. Babası üzere yarış tutkunu olan Göktürk, kreşten geldiğinde apartmanda motosikletini göremedi. Göktürk’ün durumu annesi Eda Tezcan’a bildirmesinin akabinde motosikletin çalındığı fark edilirken, baba Türker Burak Tezcan, polise giderek şikayetçi oldu. Motosikletinin çalınmasından ötürü büyük ıstırap yaşayan minik Göktürk’ün elinde ise yalnızca kaskı kaldı.

MİNİK ÇOCUĞA OĞLU ZAYN’IN MOTOSİKLETİNİ ARMAĞAN ETTİ

Motosikleti çalınan minik Göktürk’ten haberi olan AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, aileye ulaşarak Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki pistine davet etti. Sabah saatlerinde bölgeye gelen aile Sofuoğlu ile bir ortaya geldi. Minik Göktürk ile görüşen Sofuoğlu, pistte bir müddet sürüş eğitimi verdikten sonra oğlu Zayn’ın motosikletini kendisine ikram etti. Armağanının memnunluğunu yaşayan minik Göktürk daha sonrasında Zayn ile birlikte sürüş yaptı.

‘ÇOCUKLARIN BU TÜRLÜ HEVESLERİNİN OLMASI ÇOK GÜZEL’

Minik Göktürk’e oğlu Zayn’ın motosikletini armağan eden Kenan Sofuoğlu, “Göktürk’ün görüntülerini izledikten sonra bu üslup motosiklet kullandığını gördüm. Zayn’in de çabucak hemen başladığı motosikletle birebirdi. Artık Zayn, büyük motosikletlere geçiş yaptı ve onun motosikletini de Göktürk’e armağan etmek istedik. Davet ettik ailesini, Antalya’dan geldiler. Şöyle dedim ben Göktürk’e, ‘motosiklet istiyorsan süreceksin.’ Zayn’e öğrettiğim hafif bir rampa var pistin içerisinde orada biraz eğitim kendisine verdim. Temelinde çok rahat kullanır lakin daima dört tekerliğe alıştırılmış, anne ve babayla da görüştüm. Çok dört tekerli kullandırdığı için biraz istikrarda zorluk yaşıyor. Aileye de söyledim ve ekseriyetle bu dört tekeri ben tavsiye etmiyorum. Çocuğun gelişimini engelliyor hakikaten. Çocukların bu türlü heveslerinin olması çok hoş. Şayet hevesi varsa zati ailesi de eminim ardında duracaktır. Herhalde yarışlara da katılıyor. Hevesi olan çocukların, heveslerinin peşlerinden koşmak lazım. Göktürk, İnşallah bu türlü bir motosikletle gelecekte hem Türkiye Liglerinde hem de başka kategorilerde ülkemizi temsil edebilecek atlet olabileceğine inanıyorum. Zira bu yaşta alınan eğitim, sonradan alınan eğitimle tıpkı olmuyor” dedi.

‘BÖYLE BİR ŞEY OLACAĞINI BEKLEMİYORDUK’

Oğlunun yeni motosiklete kavuştuğunu aktaran baba Türker Burak Tezcan, “Konunun buralara kadar gelebileceğini biz hiç iddia etmedik. Biz oğlumuzun motosikleti çalındığı vakit ıstırap içerisinde internet ve toplumsal medyada paylaştık. Sağ olsun bir gazeteci ağabeyimizin bize ulaşmasıyla birlikte mevzu buralara kadar geldi. İnanılmaz memnunum ve hakikaten şaşırdık bu türlü bir şey olacağını beklemiyorduk. Memnunuz, teşekkür ederiz” diye konuştu.

‘OĞLUM MOTOR BİNMEYE ÇOK HEVESLİ’

İmkanları çerçevesinde oğlu için dayanakta bulunduklarını aktaran anne Eda Tezcan, “Oğlum motor binmeye çok istekli. Elimizden geldiğince, imkanlarımız doğrultusunda dayanak olmaya çalışıyoruz. Kenan beyefendiye ayrıyeten teşekkür ederiz bu türlü bir jest yaptığı için. Göktürk keyifli epey biz daha çok memnun oluyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir