Kocaeli’den çiftçilere yüzde 50 hibeli gübre desteği

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ziraî üretimin kesintisiz devam etmesi hedefiyle meyve zerzevat yetiştiricilerine yüzde 50 hibeli katı organomineral (kükürt, 8-20-0+10) gübre takviyesi verecek.

Destekten yararlanmak isteyen üreticilerden talepler alınmaya başlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, üretmeye teşvik ettiği çiftçilerin gelir seviyesini artırmaya ve ziraî kalkınmaya yönelik mazot, gübre, meyve fidanı, arı yemi ve ekipmanları, yem bitkisi tohumu, topraksız tarım, çağdaş sera konseyimi ve sera naylonu başta olmak üzere çok sayıda takviyelerle üreticilerin yanında oluyor. Bu doğrultuda Muhtarlık İşleri Dairesi Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğünce Kocaeli genelinde yürütülen proje doğrultusunda, meyve ve zerzevat yetiştiricilerine yüzde 50 hibeli katı organomineral gübre dayanağı sağlanıyor.

BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLADI

Destekten yararlanmak isteyen çiftçilerin, 2024 yılı aktüel Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) evraklarıyla Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne 20 Mart Çarşamba günü mesai bitimine kadar başvurmaları gerekiyor. Müracaatlar hafta içi mesai saatleri içinde alınacak. Gübre ölçüsü, üreticilerin ÇKS evraklarında belirtilen meyve ve zerzevat bahçelerinin alanlarına nazaran verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir